System Wprawiania Powietrza w Ruch

System Sufitowy Aquadry
Opatentowany przez NEXA Autocolor. Jest to jeden z kluczowych elementów procesu suszenia produktów Aquabase. System Aquadry można szybko i łatwo zainstalować w dowolnym, istniejącym systemie zasilania powietrzem z kompresora. Ponadto nie wymaga on ogrzewania. Prosty, ekonomiczny system, umożliwiający szybkie suszenie warstwy podstawowej Aquabase, zapewniając jednocześnie zachowanie czasu obróbki równoważnego czasowi właściwemu dla systemu opartego na rozpuszczalnikach. Panel sterowania pozwala na możliwość uruchomieniajedynie części systemu Aquadry, znajdującego się bezpośrednio nad naprawianym miejscem.

Stanowisko Aquadry
Przenośna odmiana systemu sufitowego Ten ekonomiczny, elastyczny w zastosowaniach, stojący system wprawiania powietrza w ruch zapewnia szybki czas napraw przy zastosowaniu z powłokami podstawowymi Aquabase. Stanowisko Aquadry posiada pełną elastyczność zastosowań konieczną dla zróżnicowanych typów napraw, zachowując przy tym minimalne zużycie powietrza. Mobilny charakter urządzenia oznacza, że strumień powietrza może być wykorzystywany w sposób wydajny poprzez ustawienie stanowiska blisko naprawianego miejsca w dowolnej części pojazdu. Stanowisko Aquadry jest szczególnie przydatne w sytuacjach, gdy panele są lakierowane po zdjęciu z pojazdu. Aquadry jest podłączane bezpośrednio do zwykłego systemu zasilania powietrzem dla ręcznych pistoletów lakierniczych i nie wymaga dodatkowego ogrzewania ani dodatkowych instalacji. Dwie dysze wylotowe mogą być niezależnie przesuwane na praktycznie dowolną liczbę pozycji, zapewniając w ten sposób tak konieczną w warsztacie blacharsko-lakierniczym elastyczność.

Pistolet ręczny Aquadry
Pistolet ręczny Aquadry został tak zaprojektowany aby umożliwić bardzo szybkie suszenie podstawowej powłoki Aquabase na obszarach napraw miejscowych (jeden panel lub naprawa punktowa). Główną zaletą tego rozwiązania jest fakt, że przyspieszony strumień powietrza może zostać skierowany w wymagane miejsce naprawy. Pistolet ręczny jest podłączany bezpośrednio do zwykłego systemu zasilania powietrzem dla ręcznych pistoletów lakierniczych i nie wymaga dodatkowego ogrzewania.